Psihoterapija je proces u kojem klijent uz terapeuta raste na polju osobnog rasta i razvoja te se uz različite tehnike koje mu nudi terapeut, lakše suočava s vlastitim problemima i pronalazi uspješnije načine njihova rješavanja
Psihoterapija, odnosno psihoterapijski odnos, nudi osobi podržavajuće i neosuđujuće okruženje u kojem sigurno može razgovarati o poteškoćama i izazovima u vlastitom životu sa stručnjakom koji je posebno educiran za rad i pomoć pojedincu. Ono što je važno znati jest da psihoterapijski odnos nudi potpunu povjerljivost koja je dio etičkog kodeksa, što znači da sve ono što kažete u odnosu ostaje između vas i vašeg psihoterapeuta.
Psihoterapija dolazi u raznim oblicima, odnosno psihoterapijskim pravcima, ali svi oni za cilj imaju isto – pomoći osobi u suočavanju s izazovima, učenju strategija za bolje nošenje s poteškoćama te u konačnici razvoju zdravijih i sretnijih odnosa.
Psihoterapija neće zaustaviti mogućnost pojave stresnih i frustrirajućih događaja u vašem životu, ali ćete usvojiti nove vještine koje će vam pomoći bolje razumjeti sebe, a time i druge ljude u vašoj okolini.
Brojne su prednosti psihoterapije čak i u trenutcima kad se samo osjećate malo „lošije“ ili „down“, a vjerujete da možete poboljšati kvalitetu vašeg života kroz razgovor sa psihoterapeutom.
Uloga psihoterapeuta jest da klijentu omogući sigurne uvjete u kojima može izraziti svoje osjećaje i procesuirati ih na siguran način. Također, psihoterapeut omogućava, kroz stvaranje povjerljivog odnosa, dublji uvid za samog klijenta kako bi bolje razumio sebe i svoje poteškoće. Uz psihoterapeuta, klijent mijena način na koji vidi svijet oko sebe te poboljšava vlastitom emocionalno mentalno stanje – jednostavnije rečeno – osjeća se bolje.
Koliko dugo ćete biti u psihoterapiji ovisi o nekoliko faktora –ponajprije o specifičnom razlogu s kojim se uključujete u terapiju, koje ciljeve želite postići i koliko ste spremni raditi na rješavanju vašeg problema (odnosno koliko ste motivirani za promjenu). Zajedno s psihoterapeutom, klijent odlučuje koliko dugo i koliko često će se odvijati psihoterapijski susreti.
kako se osjećaju nakon naših razgovora
Istraživanja pokazuju da 75% osoba koje sudjeluju u psihoterapiji iskuse dožive neki oblik napretka kod sebe te definiraju kako bolje funkcioniraju u danu. Studije također pokazuju kako je uključivanje u psihoterapiju povezano s poboljšanjem u ponašanju i emocijama te posljedično utječe i na pozitivne promjene u našem mozgu i tijelu.
Helping brands achieve greatness by elevating their visual presence and driving business growth through impactful design. Our mission was understandiing the unique needs and goals of each.